پزشک و مشاوره

تخفیف بالای

circles

پک ضد ریزش مو طلسم

سبد خرید شما خالی است.
ریال,5,030,000

نام محصول: لوسیون گیاهی تقویت موی طلسم

موارد مصرف: جلوگیری از ریزش مو، تقویت کننده و کمک به رشد موها

علل ریزش مو:

بطور کلی ریزش مو را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد. ریزش موی ارثی یا آلوپسی آندروژنیک (AGA) و ریزش موی غیر ارثی. ریزش موی ارثی یا آلوپسی آندروژنیک شایع ترین علت ریزش موهاست و در هر دو جنس مرد و زن رخ می دهد. این نوع ریزش در آقایان معمولاً از شقیقه ها، بالای پیشانی و فرق سر شروع می شود. و در زن ها این از دست دادن مو پراکنده بوده و خط رویش مو معمولاً دست نخورده باقی می ماند. در این نوع ریزش، تستوسترون در سلولهای فولیکول مو به متابولیت فعال خود، دی هیدروتستوسترون (DHT) توسط آنزیم α5 – ردوکتاز (II) تبدیل می شود. DHT به گیرنده های آندروژنی موجود در فولیکول مو متصل می گردد و این پیوند ویژه باعث کاهش فاز آناژن در چرخه مو می شود که نتیجه آن تبدیل موهای بلند و ضخیم به موهای کوتاه و کرکی می باشد. ریزش موی غیر ارثی نوع دیگری از ریزش مو است که بر اثر عوامل روانی، شوک ناگهانی، تصادفات، استرس طولانی، اختلالات غدد داخلی، بیماری ها و عفونت های پوست سر، زایمان، جراحی ها، استفاده از برخی داروها (ضد التهاب ها، آنتی کلسترول، ضد تیروئید و ....)، فقر و کمبود آهن، عوامل شیمیایی، آسیب های مکانیکی نظیر بافتن موها و استفاده نادرست از فراورده های صاف کننده یا فرکننده مو و .... ایجاد می شود.

مکانیسم اثر چندگانه لوسیون طلسم :

  1. کمک به مهار آنزیم α5 – ردوکتاز (II)
  2. کمک به تنظیم تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون
  3. قطع سریع ریزش و تقویت  مو
  4. افزایش جریان خون مویرگی پوست سر
  5. تغذیه و اکسیژن رسانی و فولیکولهای مو
  6. تعدیل چربی پوست سر
  7. افزایش ضخامت و استحکام ساقه مو

ترکیبات: آویشن، سیر، سدر، کافئین، بابونه،گزنه، عصاره برگ زیتون، شنبلیله، خارخسک، پرسیاوشان، زعفران

آویشن: دارای خاصیت ضد قارچ و ضد باکتریایی قوی، افزایش  جریان خون در پوست سر و قوی شدن پیاز مو

سیر: دارای ترکیبات گوگردی و خاصیت ضدعفونی کننده ، حاوی مواد معدنی از قبیل کلسیم، سدیم، پتاسیم و آهن و ...، افزایش جریان خون پوست سر، آنتی اکسیدان، افزایش رشد و ضخیم شدن موها .

سدر: کاهش چربی اضافی پوست، از بین بردن خارش سر، پرپشت شدن و شفافیت مو

کافئین: خنثی کردن تأثیرات هورمون تستوسترون و آنزیم فسفو دی استراز، انرژی رسانی به ریشه مو و جلوگیری از ریزش موی ارثی

بابونه: دارای بیزابلول، کامازولن و ... دارای خاصیت ضدالتهاب ، آنتی اکسیدان، ترمیم و بازسازی کننده، ضد آلرژی

 ) ، تانن ، آهن و ... ضدالتهاب، مهارکننده آنزیم α5- ردوکتاز ، افزایش گردش خون A, C, E ( گزنه: سرشار از کلروفیل، بتاکاروتن ، ویتامین های

مویرگی در کف سر، بهبود اکسیژن رسانی و تقویت رویش مو.

عصاره برگ زیتون: آنتی اکسیدان، کاهش دهنده رشد باکتری ها، پاک کننده چربی اضافه پوست، مانع اثرات تخریبی اشعه  UV بر تار مو ، تقویت پیاز مو و تقویت موهای آسیب دیده.

زعفران : افزایش گردش خون در بافت ها و بهبود اکسیژن رسانی، تحریک و تقویت سیستم ایمنی ، ضدالتهاب، تحریک رنگدانه سازی و بازگرداندن موها به رنگ طبیعی خود.

شنبلیله : حاوی دیوکسین ، تریگونلین، ...، ضدشوره سر، ترمیم کننده و جلوگیری از ریزش مو

خارخسک : حاوی رزین، تانن، ساپونین ها و انواع فلاونوئید ها، مهار کننده آنزیم α5- ردوکتاز نوع 2 ، و جلوگیری از تشکیل DHT ، افزایش انرژی رسانی به منطقه پاپیلا و رشد موهای ضعیف

پرسیاوشان: دارای تانن، اسیدگالیک، کاپیلارین و ...، ضد شوره سر ، ترمیم کننده و جلوگیری از ریزش مو

شامپوی تقویت کننده و ضد ریزش موی طلسم

کنترل ریزش مو مناسب برای هر نوع ریزش

موی انسان ترکیبی کراتینه است و ماهانه بطور طبیعی 1- 8/0 سانتی متر رشد می کند . بطور کلی موها دارای سه مرحله در طول رشد خود هستند. این سه مرحله 2 تا 6 سال طول می کشد. چرخه رشد مو با فاز رشد " آناژن" شروع می شود. که همان مرحله رشد فعال مو می باشد. سپس مو وارد مرحله استراحت " کاتاژن " می شود. در مرحله کاتاژن فعالیت فولیکول مو کاهش می یابد اما ارتباط بین مو و ریشه آن قطع نمی شود. پس از مرحله کاتاژن ، مو وارد مرحله ریزش " تلوژن " می شود که همان مرحله نهایی رشد مو است. در این مرحله ارتباط بین ساقه مو و فولیکول با ریشه مو قطع می شود و مو شروع به ریزش می کنند.

در افرادی که موهای طبیعی دارند، 80% موها در مرحله رشد " آناژن " ، 12% موها در مرحله استراحت ( کاتاژن ) و 8% موها در مرحله ریزش (تلوژن) قرار دارند. ریزش روزانه 5-100 تار مو در افراد طبیعی می باشد. عوامل مختلفی از قبیل ژنتیک ، عوامل هورمونی ، بیماریهای خاص ، جراحی ، بیماریهای قارچی ، اختلال در سیستم ایمنی بدن و.... چرخه رشد مو را با مشکل مواجه می سازد. این عوامل مرحله رشد مو (آناژن) را کاهش و مرحله ریزش مو (تلوژن) را افزایش می دهند و در نهایت باعث می شود که ریزش و رویش  مو از حالت تعادل خارج شود ، موها نازک شوند و زیبایی ظاهری از بین برود. شامپوی تقویت کننده موی طلسم به همراه تونیک رشد موی آن باعث کنترل ریزش مو ، ترمیم ساقه مو و تقویت فولیکول مو می شود و در نهایت سبب افزایش مرحله آناژن و کاهش مرحله تلوژن می گردد. در نتیجه موها ضخیم و شاداب می شوند. شامپوی طلسم حاوی مواد مؤثر گیاهی ضد ریزش مو ، برخی از ویتامین های گروه ب و ترکیبات معدنی می باشد که به رشد و تقویت فولیکول و ساقه مو کمک می کند و باعث افزایش ضخامت و استحکام ریشه و جلوگیری از ریزش مو می شود.

ترکیبات:

کوکامیدو پروپیل بتائین، ساپونین، اسید سیتریک، عصاره گل صابونی، کوکامید دی اتانول آمید، عصاره دم اسب ، عصاره آلوئه ورا ، عصاره برگ رزمارین ، عصاره مریم گلی، عصاره آویشن.

عصاره دم اسب : عصاره این گیاه به علت دارا بودن سیلیس آزاد،  در بالا بردن خاصیت ارتجاعی و مقاومت پوست و مو نقش بسزایی دارد. و در نتیجه سبب استحکام مو و جلوگیری از ریزش مو می گردد به عبارتی سیلیکای موجود در آن ، باعث تقویت و رشد مو می شود.

عصاره رزماری : برگ های رزماری حاوی اسیدهای فنولی ، اسید اورسولیک ، فلاونوئیدها و روغن های فرار می باشد . رزماری گردش خون مویرگی را افزایش داده و موجب برطرف شدن التهاب می گردد . اثر آنتی اکسیدان دو ترکیب از مواد متشکله اسانس رزماری به نام کارنوزول و اسید اورسولیک نشان می دهد که عوارض التهابی که به کمک عوامل اکسیدان در بدن پدید می آید توسط این دو ترکیب بر طرف می شود . همچنین اپی ژنین موجود در آن اثر ضد التهاب و خاصیت التیام بخشی نیز دارد.

عصاره گل صابونی : قسمت مورد استفاده ی این گیاه عمدتاً ریشه و ریزوم آن و گاهی هم برگ است .ریشه دارای ساپونین، ساپوتوكسین، ساپونارین، صمغ و رزین می باشد . بدلیل وجود ساپونین ها، ریشه دارای خاصیت پاك كنندگی طبیعی و ضدعفونی کنندگی می باشد .

عصاره مریم گلی : برگ های مریم گلی دارای تانن و اسیدهای فنولیک، سینئول و... می باشد.  اسید اورسولیک موجود در آن  اثر ضد آنتی اکسیدانی بسیار قوی دارد. این گیاه دارای خواص ضد میکروبی ، ضد قارچی ، قابض و کم کننده ترشح عرق می باشد.

عصاره آلوئه ورا : عصاره آلوئه ورا با دارا بودن ترکیباتی نظیر p – کوماریک اسید ، آلوامودین ، بتاسیتوسترول و اسکوربیک اسید خاصیت ضد گنادو تروپینی و ضد آندروژنی داشته و می تواند باعث تعدیل هورمون تستوسترون شود و این امر سبب کاهش ریزش موی ارثی می گردد. همچنین به علت خواص ضد باکتری و ضد قارچی مانع از ایجاد شوره می شود.

برگ گزنه :  برگ گزنه سرشار از اسیدهای آمینه ، مواد معدنی مانند روی ، آهن ، سیلیس و ویتامین های گروه   A، B ، C می باشد. لذا هم باعث رشد مو شده و هم از شکنندگی و کدر شدن مو جلوگیری می کند . بعلاوه این عصاره باعث کنترل ترشح سبوم هم می شود.

آویشن: دارای خاصیت ضد قارچ و ضد باکتریایی قوی، افزایش  جریان خون در پوست سر و قوی شدن پیاز مو می گردد.

 

 

 

رتبه: 

معرفی اتسز

مقاله ها

مقالات


لوسیون معرفی

-

   

واتس آپ

ارسال پیامک

        

جهت تماس کلیک کنید

      

 

تلفن دفتر مرکزی و فروش :

021-44285807

سامانه پیام کوتاه : 500057076215297